10 Nuožmiausių laukinių gyvūnų

Mirtiniausi gyvunai žemėje

Tai yra sąrašas dešimties mirtiniausių gyvūnų sausumoje bei vandenyje . Nors kai kurie gali atrodyti negrėsmingai – ypatingai pirmasis,tačiau jie sukelia milijonus mirčių kiekvienais metais. Sąrašas nuo mažiausiai pavojingų iki pavojingiausių:

10. Pušyninė medvarlė

Pušyninės medvarlės pro nugarą  išskiria neurotoksiną, kuris jiems padeda apsisaugoti nuo plėšrūnų. Kiekviena varlė pagamina pakankamai toksino nužudyti dešimt žmonių, nors kad ir kaip bebūtų keista, nelaisvėje, varlės savo nuodų neišleidžia. Varlės yra visokiausių ryškių spalvų ir gyvena daugiausia Centrinėje ir Pietų Amerikoje.

Pavojingiausia varlė pasaulyje

9. Afrikinis buivolas

Afrikinis buivolas sveria 1,5 tonos ,vos susiduria su pavojiumi iškart puola su savo it skustuvas aštriais ragais. Kurie užauga iki 1,7 metrų aukščio ir 2,8 metrų ilgio. Žmonės yra beveik vienintelis plėšrūnas medžiojantis šiuos gyvunus nes net liūtai vengia pulti šiuos didingus padarus. Kasmet Afrikiniai buivoliai užmuša ne vieną dešimtį žmonių ,o Afrikoje manoma,kad šis įspūdingas galvijas užmuša daugiau žmonių nei bet kuris kitas gyvūnas.

Didysis afrikos buivolas

8. Poliarinė meška

Šie masyvūs tvariniai,Arkties gyventojai, reguliariai medžioja jūrų liūtus ir lengvai galėtų nutraukti žmogaus galvą su vienu letenos mostu .Poliarinės meškos yra didžiausi plėšrūnai iš visų meškų rūšių ir dažniausiai medžioja jūrų vėplius,mažesnius banginius,elnius ,o kartais net ir kitas poliarines meškas.

Poliarinės meškos patinas sveria nuo 350 iki 680 kilogramų.

7. Dramblys

Afrikiniai drambliai nėra tokie draugiški kaip mano daugelis.  Jie nužudo daugiau nei 500 žmonių per metus (užmindami arba perdurdami savo aštriomis iltimis). Afrikos dramblys paprastai sveria 16 tonų.

Tai stambiausias dabartinis sausumos žinduolis.

6. Jūriniai krokodilai

Didžiausias iš visų roplių,dažniausiai randama Šiaurės Australijoje ir Pietryčių Azijoje. Sveikas suaugęs krokodilas paprastai yra 4,8-7 metrų, sveria iki 1,6 tonų. Yra buvę pranešimų ,kad aptikta ir didesnių. Šis padaras gali žudyti ir valgyti gyvūnus net tokio dydžio,kaip vandens buivolas. Mirtiniausia krokodilio ataka žinoma kaip “death roll“ ,krokodilas čiumpa savo auką (žmogų ar gyvuną) su savo nasrais ir pradeda suktis. Naudodamasis šiuo puolimu krokodilas per minutę be jokio vargo gali užmušti net toną sveriantį žirgą. Vandenyje krokodilas gali judėti taip pat greitai, kaip ir delfinas.

Norint nesumaišyti krokodilo su aligatoriumi ,reikėtų žinoti ,jog aligatoriaus snukis yra siauras ir stambus, o krokodilo ilgas ir plonas.

5. Liūtas

Patinai išsiskiria savo karčiais ,sveria iki 250 kg, patelės žymiai mažesnės, sveria iki 136 kg. Manoma ,kad per metus Tanzanijoje liūtai nužudo daugiau nei 70 žmonių. Suaugę liūtai dažnai riaumoja, garsas girdimas už kelių kilometrų. Taip jie žymi teritoriją ir išblaško antilopių bandas. Išsiblaškiusias antilopes ar kitus žvėris lengviau nudobti, nes auka dažnai pati užbėga ant plėšrūno, todėl liūtai vietoje gaudynių dažnai renkasi šį variantą.Medžioja dažniausiai patelės.(šaltinis: Wiki)

Liūtai laisvėje išgyvena iki 10-14 metų, gyvena šeimomis.

4. Didysis baltasis ryklys

Šis ryklys yra išskirtinai didelis . Jį galima aptikti visuose didžiuosiuose vandenynų pakrančių vandenyse. Jis gali užaugti iki 6 metrų ilgio ir gali sverti iki 3 tonų. Didysis baltasis ryklys yra didžiausia pasaulyje žinoma grobuoniška žuvis. Apskritai šie padarai dažniausiai nepuola žmonių,nors ir buvo nemažai mirtinų išpuolių, dauguma jų žmonėms nesibaigė mirtimi. Yra manoma, kad  Didysis baltasis ryklys pirmiausia kanda objektui ,jog galėtų nustatyti kas tai yra. Kiekvienais metais JAV daugiau žmonių žūsta nuo šūnų išpuolių nei per pastaruosius 100 metų nuo ryklių atakų. Įprastai rykliai ne medžioja žmones, o tik tikrina nežinomą vandenyje pasirodžiusi objektą, arba jį sumaišo su ruoniu.

Per 339 m. (1670–2009) JAV teritorijoje užfiksuoti 1049 atvejai, kai įvairių rūšių rykliai užpuolė žmones. 49 užpuolimai baigėsi mirtimi.

3. Kubomedūzos

Jūrų širšė (lot. Chironex fleckeri) – permatomi, vandenyje sunkiai pastebimi iki 25 cm skersmens dydžio užaugantys gyvūnai. Kūno forma panaši į kubą, dėl to jos vadinamos kubomeduzomis. Dauginasi negiliuose vandenyse, dažniausiai netoli upės žiočių. Liūčių sezono metu vanduo jas išplukdo netoli kranto. Nudilginimas yra mirtinas.Paplitusios Australijos pakrantėse, Indijos ir Ramiajame vandenynuose. Kiekviename čiuptuve yra pakankamai toksino nužudyti 50 žmonių. Ne mažiau kaip 5567 mirčių nuo 1884 buvo priskirtos būtent nuo šių būtybių.(šaltinis: wiki)

Jos yra patys nuodingiausi vandens gyvūnai.

2. Kobra

Nors ir nėra pati nuodingiausia gyvatė iš visų, ji labiausiai prisideda prie 50 tūkstančių mirčių nuo gyvatės įkandimo per metus. Vidutinis kobros ilgis yra apie vieną metrą. Paplitusios Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Pietryčių Azijoje ir Indonezijoje.

Karališkoji kobra yra didžiausia pasaulyje nuodinga gyvatė, gali užaugti nuo 3 iki 5 metrų ilgio.

1. Tikrasis uodas arba Moskitas

Taigi,šis iš pirmo žvilgsnio visiškai nebauginantis padaras yra šio top’o viršūnėje. Pažiūrėkime kodėl.

Dėl to,kad nešioja parazitus skleidžiančius maliarijos virusą, moskitai yra atsakingi už daugiau nei du milijonus žmonių mirčių per metus. Be to, yra apskaičiuota, kad uodai visokiomis ligomis užkrėčiai daugiau nei 70 milijonų žmonių per metus. Net šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Naujojoje Zelandijoje ar Japonijoje, kur dėl vidutinių oro sąlygų neplinta maliarija,nuo uodų įkandimų miršta nedidelis skaičius kasmet. Tačiau nereikia baimintis, vykstant į kelionę ,kur šie uodai aptinkami visada galima pasiskiepyti.

Kai kurie mokslininkai teigia,jog moskitai yra patys pavojingiausi gyvunai žemėje.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Reklama
%d bloggers like this: